Agátka

09.06.2024

Narozena: cca 2019

Agátka k nám přišla v létě 2023 původně jen na kastraci, druhý den ale porodila. Po těžkém porodu dvou živých koťat a dvou mrtvých zůstala u nás. Bylo velmi smutné zjistit, proč Agátka na svém původním místě neodchovala žádné kotě a všechna jí zemřela. I když se totiž Agátka ze všech sil snažila kotě, které se odkolíbalo z pelíšku, vzít do tlamky a vrátit zpátky, tak se to nedařilo, protože nemá téměř žádné zuby. Nakonec to vzdala a pomoct musela teta.  Dřívější koťata jí tedy umírala zimou nebo hlady, protože je nedokázala vrátit zpět na místo :(

Svou plachou povahu Aguška dočasně vyměnila za vděčnost. Po odchování koťat se ale rozhodla být opět plachou kočkou a ani téměř po roce se nám ji nedaří ukecat. Agáta je takový Jekyll a Hyde! Velmi ráda papá, s vůní konzervy se rázem mění na mazlíčka, přede, vyžaduje podrbání kožíšku, válí sudy, pohlazení jde naproti. S prázdnou miskou se ale opět promění na typickou plachou a nekontaktní kočku 😂.

Agátě se ale velmi líbí pohodlí domova. Miluje pelíšky a nemá tendenci se před člověkem schovávat. Miluje válení na škrabadlech, ráda sleduje ptáčky na balkoně. Nemá žádný problém s ostatními kočkami. Je čistotná a pro svou plachou povahu zcela nenáročná.

Na návrat ven je pozdě a jsme přesvědčení, že už netouží být opuštěnou plašankou. Agátě by se nejspíš líbilo u lidí s baráčkem se zahradou, kteří jí nebudou obtěžovat svou láskou, ale dveře do domu jí nechají vždy otevřené. Myslíme, že i když je to kočka plachá a v posteli nikdy spát nebude, Vaši péči Vám vrátí né jedním darem na zápraží v podobě myší.

Agáta je očkovaná, testovaná na FIV a FeLV a samozřejmě i kastrovaná. 

Most pro kočky z. s., IČO 19429860, sídlo U Věžových domů 2936/4, 434 01 Most,  sp. značka L 13717 vedená u Krajského soudu v Ústí nad Labem
Transparentní účet: FIO banka, a.s., č. ú.: 15198515/2010
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!