Nově přijaté a v léčení

Aktuality o nově přijatých kočkách můžete sledovat na našem Facebooku.

Pan Prdelka 

14. 3. 2024

Kocour považovaný původně za vysoce březí kočku se ukázal být kryptorchidem (nesestouplé kulky) s nemocí FIP, která mu způsobila výpotek v břiše, že ho má jak balón :( Léčíme. Léčba bude drahá, protože léky se dávají podle váhy a Pan Prdelka, jak jej pojmenovala depozitářka, váží úctyhodných 5 kg. Speciálně na léčbu koček nemocných FIP můžete přispět na č.ú. 2102199144/2010.

Sindy a Šerchán

11. 6. 2024

Kočky nám byly vráceny po roce z adopce, neboť majitelé se prý stěhují do bytu, kam si kočky nesmí vzít. Sindy má olysalý krk, je pohublá a oba mají propadlé očkování. Nyní je budeme pozorovat, jsou psychicky zdeptaní, ale snad brzy budou moci odejít už do trvalého domova spolu.

Miminka z popelnice

10. 6. 2024

Jedna paní v Lomu u popelnic nalezla 4 koťata. Bohužel se jim nedostalo v kritické době dostatečné péče a dvě zemřela. Dvě zbývající koťátka se dostala k nám. Vyhráno ještě nemají, ale jsou napapaná, zahřátá, spokojená a nezbývá, než jim držet palce. 

Akt.: Zrzavý chlapeček zemřel :(

Maruška

2. 6. 2024

Ve 3 ráno urputně zvonil telefon a nepomohlo ani několik vytípnutí, zvonil pořád dokola. Hysterická paní prosila, ať si OKAMŽITĚ vezmeme úplně malinkaté kotě, jinak určitě do rána umře. Rady, jak se o údajného novorozence aspoň do rána postarat, ji nezajímaly. Ona prý v práci nemá k dispozici ani vodu a cukr. Nezajímalo ji ani to, že jsem doma na 30 kočkách, mnoho z nich se musí krmit ručně a nemám ani volnou karanténu a vyhřívací podložku. Syn ho prý veze hned. Syn uprostřed noci následně přivezl cca 8 týdenní!!! kotě. A prozradil, že jeho matka lhala mj. i o okolnostech nálezu. Neskutečná levárna...

Akt.: Je to holčička, dostala jméno Maruška.

Leonardo

30. 5. 2024

V bahnitém pangejtu za domovem důchodců v Mostě teta Eva odchytila zbídačeného kocoura. Vychrtlý, zadredovaný, nohy táhl za sebou, zadeček zalepený dredy a spálený od průjmu.

Akt.: Zjištěno, že je to čistokrevná něvská maškaráda s PP a čipem. Byl před 2 roky adoptován p. Janou Páníkovou z Mostu ze spolku, který řešil kauzu nezvládnutého chovu maškarád. O okolnostech, proč je kocour venku a proč ho nehledala, jen patologicky lhala. Dokonce se neštítila "oživit" zemřelou babičku, které údajně utekl.  

FIP mamina s koťaty

29. 5. 2024 

Kočička přejatá z městského útulku se 3 koťaty, která ještě nebaští sama. Jde o kočičku, kterou kdosi zanechal v přepravce na veterině v Mostě. Potvrzena neuro forma FIP. Její stav je vážný a není už schopná se sama najíst. Fotka pochází z FB útulku v Rudolicích, k nám se dostali ve stavu, kdy už nebylo možné společnou fotku udělat.

Akt.: O koťata se nestarala, byla jí odebrána. Dvě zemřela na FIP, třetí koťátko dostalo jméno Devil a snad má to nejhorší za sebou.

Speciálně na léčbu koček nemocných FIP můžete přispět na č.ú. 2102199144/2010. 

Brouček

28. 5. 2024

Kocourek, který v dešti seděl uprostřed silnice pod Resslem u kruhového objezdu a čekal na pomoc. Naštěstí se ho zželelo pánovi, který ho přivezl k nám. Kocourek má obrovský zánět v tlamě, příšerné zuby, je vyhublý na kost, má kýlu, je celkově v otřesném stavu, příšerně zapáchá.

Akt.: Brouček byl veterinárně ošetřen a bylo zjištěno, že má starou zlomeninu čelisti, kterou již nemá smysl řešit. Byla mu zašita velká kýla a byl vykastrován.

3 sourozenci

27. 5. 2024

Tato rozkošná koťátka jsme vzali k sobě z nevhodných podmínek na ulici. Jejich maminku se bohužel nepovedlo odchytit a zřejmě se jí něco stalo, neboť na místě už není :( Postaráme se, aby alespoň její poslední koťátka byla v bezpečí a měla se královsky.

Akt.: Jsou zdravá a už jsou k zamluvení.

Most pro kočky z. s., IČO 19429860, sídlo U Věžových domů 2936/4, 434 01 Most,  sp. značka L 13717 vedená u Krajského soudu v Ústí nad Labem
Transparentní účet: FIO banka, a.s., č. ú.: 15198515/2010
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!